PewDiePie YouTube

http://www.pewdiepiedlive.com

PewDiePie YouTube yıldızı, hayranların tepki göstermesinden sonra nefret karşıtı organizasyon için 40.000 £ bağış iptal etti

YouTube yıldızı PewDiePie , takipçilerinin verdiği tepkiden sonra nefret karşıtı bir gruba 50.000 $ (40.000 £) bağış yapma planlarını iptal etti.

Salı günü, gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli etkileyici, YouTube kanalında 100 milyon aboneye ulaşmasını, hakaret etmek amacıyla bir dilekçe vermek amacıyla Anti-Defamation League’e (ADL) yeni bir sponsorluk ücreti bağışlamayı taahhüt ettiği bir video ile kutladı . eski antisemitizm suçlamaları.

Ancak Kjellberg’in hayranları, ADL’nin 2017’de antisemitik videolar ve Nazi imgesini yayınladığı için kamuoyunu eleştirdiğini ve Disney’le ilişkilerini kesmesini istedi.Disney, Kjellberg sponsorluğunu iptal etmeye devam etti ve ADL’nin CEO’su Jonathan Greenblatt’ın bir bildiri okumasını yayınlamasına neden oldu : “ADL, Disney’in swastikas ve diğer anti-Semitik içerikli YouTube’daki videolarını yayınlamasını takiben PewDiePie ile bağlarını koparmaya karar verdiğini belirtti.”

İsveçli gazeteci yeni bir videoda, “Kişisel olarak tutkulu olduğum bir yardım topluluğunun seçilmesi yerine tavsiye edildiğim bir yardım toplama hatası yaptım, bu benim hatamın yüzde 100’ü.” Dedi.

Kjellberg, daha önceki günlerde Twitter’daki taahhüdünü savunarak şunları söyledi: “Beni yanlış anlatan başlıklar, beni yıllardır MSM [ana akım medya] ile bir bükülme yoluna soktu . Daha önce beni çok rahatsız etmedi. Kim olduğumu biliyorum. Ancak birkaç ay önce Mesih Kilisesi travestisinden sonra, MSM ile olan çatışmam yıkım aracı olarak manipüle edildi. ”

PewDiePie, bir camide 51 kişiyi öldüren Yeni Zelandalı silahlı adam tarafından yayınlanan canlı videoda seçildi. O sırada “saldırgan” şakalarını kabul etti ve iddia edilen silahşörün çalışmasının hayranı olduğunu “sertleştirdiğini” söyledi.

Hükümet dışı ADL, Yahudi halkının hakaretini durdurmayı ve “herkese adalet ve adil muamele sağlamayı” amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir