Şimdi Youtube Düşünsün: Pewdiepie, Blockchain Tabanlı Yeni Yayın Platformu Dlive’a Katılacak

Yayıncılar için farklı bir ortam sunup kullanıcılara ilginç bir deneyim yaşatmayı hedefleyen Dlive, önümüzdeki hafta açılıyor. Ünlü Youtube kanalı PewDiePie da yayıncılar arasında.
14 Nisan’dan itibaren Youtube’un kralı diyebileceğimiz PewDiepie, blockchain teknolojisi tarafından sağlanan Dlive platformunu kullanıma sunacak.

Aylık yaklaşık 3 milyon aktif kullanıcı ve ortalama 35,000 aktif yayıncı ile Dlive, bireysel olarak bir şey yaratmak isteyenler için diğer platformlardan çok daha iyi şartlar vaat ediyor. Platform, ilginç bir yaklaşım ile, yayıncılarına ve kullanıcılarına bir ödül sistemi getirmeyi planlıyor.

Proje kapsamında içerik üretenler ve izleyiciler Lino Point kazanacaklar. Lino Point, Lino Network blockchain temelli sistem tarafından sağlanan bir kripto para. Perşembe günü yayımlanan bir videoda, Dlive platformunun açılışında tüm kullanıcılara toplamda 50,000 dolar değerinde Lino parası dağıtılacağı söylenmekte.

PewDiePie olarak tanınan Felix Kjellberg’ün Youtube’da 94 milyon abonesi var. Bu, onu Youtube’taki en çok tanınan içerik üreticisi yapıyor. Felix, Dlive platformu için şu açıklamada bulundu;

“Tekrar düzenli olarak yayınlara başlayacağım için mutluyum. Platformdaki diğer yayıncılar gibi bana da aynı şekilde davranıldığı için Dlive müthiş bir yer.”

Ayrıca Lino Network kurucusu Wilsen Wei ise platformun bir çok yenilik getireceğini belirterek şu açıklamada bulundu;

“Dlive, yayıncıların birbirleri ile yarışmaktan ziyade birbirlerini destekleyerek daha iyi işler çıkarabilecekleri bir ortam. Ayırt etmeden herkese en kaliteli içerkleri üretebilmeleri için teşvikte bulunmak istiyoruz. PiwDiePie içerik üreticilerinin çalışmalarını, harcadıkları zamanı, emeklerini her zaman savunan bir yayıncı, Dlive da bunu yapacak. Canlı yayın platfromumuz yaratıcıların sektördeki temsil edilme şekillerini sonsuza kadar değiştirecek potansiyele sahip ve PewDiePie bu projenin bir parçası olduğu için gurur duyuyoruz.

PewDiePie YouTube

http://www.pewdiepiedlive.com

PewDiePie YouTube yıldızı, hayranların tepki göstermesinden sonra nefret karşıtı organizasyon için 40.000 £ bağış iptal etti

YouTube yıldızı PewDiePie , takipçilerinin verdiği tepkiden sonra nefret karşıtı bir gruba 50.000 $ (40.000 £) bağış yapma planlarını iptal etti.

Salı günü, gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli etkileyici, YouTube kanalında 100 milyon aboneye ulaşmasını, hakaret etmek amacıyla bir dilekçe vermek amacıyla Anti-Defamation League’e (ADL) yeni bir sponsorluk ücreti bağışlamayı taahhüt ettiği bir video ile kutladı . eski antisemitizm suçlamaları.

Ancak Kjellberg’in hayranları, ADL’nin 2017’de antisemitik videolar ve Nazi imgesini yayınladığı için kamuoyunu eleştirdiğini ve Disney’le ilişkilerini kesmesini istedi.Disney, Kjellberg sponsorluğunu iptal etmeye devam etti ve ADL’nin CEO’su Jonathan Greenblatt’ın bir bildiri okumasını yayınlamasına neden oldu : “ADL, Disney’in swastikas ve diğer anti-Semitik içerikli YouTube’daki videolarını yayınlamasını takiben PewDiePie ile bağlarını koparmaya karar verdiğini belirtti.”

İsveçli gazeteci yeni bir videoda, “Kişisel olarak tutkulu olduğum bir yardım topluluğunun seçilmesi yerine tavsiye edildiğim bir yardım toplama hatası yaptım, bu benim hatamın yüzde 100’ü.” Dedi.

Kjellberg, daha önceki günlerde Twitter’daki taahhüdünü savunarak şunları söyledi: “Beni yanlış anlatan başlıklar, beni yıllardır MSM [ana akım medya] ile bir bükülme yoluna soktu . Daha önce beni çok rahatsız etmedi. Kim olduğumu biliyorum. Ancak birkaç ay önce Mesih Kilisesi travestisinden sonra, MSM ile olan çatışmam yıkım aracı olarak manipüle edildi. ”

PewDiePie, bir camide 51 kişiyi öldüren Yeni Zelandalı silahlı adam tarafından yayınlanan canlı videoda seçildi. O sırada “saldırgan” şakalarını kabul etti ve iddia edilen silahşörün çalışmasının hayranı olduğunu “sertleştirdiğini” söyledi.

Hükümet dışı ADL, Yahudi halkının hakaretini durdurmayı ve “herkese adalet ve adil muamele sağlamayı” amaçlıyor.